Vítejte na stránkách hráčů karetní hry Magic: The Gathering!
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "8301"
Děkuji, že jsi tomu věnoval tolik práce. Nezbývá mi nic než souhlasit a uznat, že vůči reálnému počtu hráčů a argemuntaci Dr. Marlena nemám nic co bych mohl říct. Akorát bych chtěl ještě jednou dodat, že jsem nechtěl nikoho urazit ani pohoršit Kukiho reputaci a pokud to tak vypadalo, tak se omlouvám :-)
Vůbec nic se neděje prosímtě :) Za mě zcela v pohodě.
6/6
-- "Kuki ... tohle není útok na tebe", "Já se nesnažím vyhrabat Kukimu peníze z kapes a přepočítávat je, vůbec o to nejde a ani to tak nebylo myšleno."

Pokud to tak opravdu nebylo myšleno, tak máš velmi zvláštní způsob vyjadřování, protože výrazy jako "Můžu se zeptat na alespoň pokus o vysvětlení tyhle nesmyslné ceny?", "Polovina aktivních členů klubu ti nepříjde, protože nechápou, proč by tě měli tímhle způsobem dotovat", "před pár dnema jsi mi na FB vyfoukl display za 1800", "raut tě ve finále stojí opravdu hodně práce, profesionální a skvěle práce, ale v nákupce tolik za něj nedáš", "Já myslel že [na displaye do Lesa Pána] vybírás postupně cely rok", "Myslím si, že kdybys v těchto věcech byl kapku skromnější...", "Neodvádíš daně a [máš] další plusy. Karty a produkty ovšem vykupuješ a prodáváš +- stejně [jako eshopy]:-)", "Koupil sis do sbírky display aktuální sady protože byl pod cenou :-)? C'mon", "když děláš tolik skvělých věcí zadarmo, proč o tom nikdo neví", "Jde tady o princip proč prodávat boostry na internetu levněji, než v klubovně" se opravdu špatně vykládají jinak.

A když už jsi to větou "je jenom zavádějící, že ty stejné boostry prodáváš přes net levněji, víš, kam tím mířím?" naznačil, tak bys nám to už možná mohl prozradit. Kám tím tedy vlastně míříš?
5/6
-- "Vlastně ty osobně jsi, co do množství karet a produktů, řekl bych, tak 5. Eshop - mtg v ČR" "Nejsi e-shop, nemáš PO, neodvádíš daně a další plusy. Karty a produkty ovšem vykupuješ a prodáváš +- stejně"

Nikdy jsem nezaregistroval (možná s výjimkou ojedinělých případů), že by Kuki vykupoval nebo prodával karty jménem či z prostředků Ústeckého MtG klubu. A to že tak činí jako soukromá osoba v žádném případě nemůže být použito jako argument pro požadavek na to, aby z těchto svých zisků dotoval chod kroužku. Mám v něj dostatečnou důvěru v tom ohledu, že peníze, které utrží za prodej přebytečných produktů kroužku, opět investuje do kroužku. A karty, které získá a prodá jiným způsobem, nás nemusejí zajímat.
Co se daní týče, tak bez ohledu na to, zda Kuki obchoduje svým jménem či jménem případné firmy, tak mu v případě dosažení zisku povinnost platit daně vzniká. Nevím, odkud máš informace o výši jeho zisků či o skutečnosti, že z nich Kuki daně neodvádí, nicméně pokud jimi disponuješ, tak to buď řeš s Kukim osobně, nebo se obrať na finanční správu či na policii. Ničím nepodloženým osočováním jeho osoby na internetu ničemu nepomůžeš.

-- "Když děláš tolik skvělých věcí zadarmo, proč o tom nikdo neví?"

Velmi se mýlíš, když si myslíš, že o tom nikdo neví. Mnoho členů ústeckého kroužku si uvědomuje, jak nevděčnou a špatně honorovanou činnost v zájmu celé komunity Kuki vykonává. Vědí, že bez něj by ústecký Magic už dávno neexistoval, chápou důvody pro výši vstupného na turnajích a velmi oceňují, co Kuki pro ústecký Magic udělal a stále dělá. A to, že o sobě ještě nenatočil dokument, nenapsal blog, ani o svých zásluhách nevypráví každému na potkání, naopak vypovídá o tebou požadované skromnosti.
4/6
-- "Myslím si, že kdybys v těchto věcech byl kapku skromnější, máme větší počet lidí v klubu, větší počet lidí na každém turnaji -> vyděláš víc peněz. Jednoduché."

Jednoduché, leč zcela chybné. A to hned ve dvou věcech: V závěru o tom, že se Kuki chová neskromně, a (jak jsem již uváděl výše) v úvaze, že snížením vstupného by se zvýšila účast.
Jak by sis tu svoji požadovanou skromnost představoval? Chtěl bys, aby Kuki ze své soukromé kapsy dotoval činnost kroužku? Nevěřím, že by si Kuki provozem kroužku přišel na víc, než je u neziskových organizací běžné, a mám dokonce vážné pochyby o tom, zda z toho vůbec nějaký zisk má (a to i když zcela odhlédnu od času, který do toho investuje).
3/6
-- "Představme si, že je nějaký Honza Cimprcampr, co bydlí někde mezi Ústím a jiným městem, kde je MTG herna. Podívá se na webovky sem a k jiné herně, tady vidí 370, tam vidí 300 a je úplně jasné, kam půjde"

Kam tedy půjde? Tam, kde to má blíže? Tam, kde je lepší atmosféra? Tam, kam je zvyklý jezdit? Tam, kde se začíná hrát dříve/později? Tam, kde jsou lepší ceny? Tam, kde jsou ceny rozdělené ploše, nebo kde jsou jen pro ty nejlepší? Tam, kde je nižší vstupné? Tam, kde je lepší zázemí? Nevím jak ty, ale já jsem na základě tebou poskytnutých informací naprosto neschopný odpovědět na položenou otázku.
Pro naprostou většinu hráčů není Magic něčím, na čem chtějí vydělávat. Je to hobby. A jako u takového není možné odhadovat chování lidí jen te striktně ekonomického pohledu.
Navíc je tato debata téměř čistě akademická, protože takových Honzů Cimprcamprů opravdu moc není. Buď se zde bavíme o lidech, kteří Magic již nějakou dobu hrají, a ti pak už o hernách ve svém okolí nějaké informace mají, a nemusejí se tak rozhodovat jen na základě tak kusých informací, jaké jsi předestřel, nebo jsou to lidé, kteří chtějí jít na svůj první turnaj, a ti se pak rozhodují úplně jiným způsobem a na základě mnoha dalších faktorů. A i když netvrdím, že výše vstupného je pro jejich rozhodnutí irelevantní, nemá ani vzdáleně takový význam, jak se snažíš naznačit.


-- "Ohledně 3 displayů zadarmo, opravdu? Já myslel že na ty displaye vybírás postupně cely rok"

Pokud máš na mysli zvýšené vstupné na turnaje Lesa Pána, tak doufám, že žertuješ. Odečtu-li Sealed decky(které zvýšené vstupné nemají), tak se v loňském roce ostatních turnajů zúčastnilo dohromady pouze 100 hráčů. Což znamená, že pro to, aby bylo vybráno dost, na pokrytí cen v sérii, tak by vstupné muselo být nikoliv o 10 Kč vyšší, nýbrž přinejmenším o 60 Kč vyšší.
2/6
-- "Obecně cena draftu je u nás vyšší, než v jiných hernách, což potvrzuje mnou dříve napsané. Odsud pochází chybná logika - pokud máme dražší tamto, je správně, že máme dražší i tohle"

Tebou napadaná logika je sice nesprávná, ale stejně tak je nesprávná tebou implikovaná logika "v Ústí jsou turnaje dražší než jinde - a to je špatně". Ceny za vstupné v Ústí totiž nejsou nadhodnocené. Naopak, ceny v ostatních (větších) hernách jsou podhodnocené. Je tomu tak proto, že pro naprostou většinu skutečných heren, je zisk z turnajů naprosto zanedbatelnou položkou jejich rozpočtu. S výjimkou prereleasů se pak tyto herny snaží turnaje plánovat přinejlepším jako rozpočtově neutrální, či dokonce ztrátové. Nevnímají je totiž primárně jako obchodní příležitost, nýbrž jako způsob, jak přilákat lidi do svého obchodu, a následně vydělávat na prodeji jiných produktů.
Vzhledem k tomu, že v Ústí tato možnost nepřichází v úvahu, představuje vstupné z turnajů hlavní zdroj příjmů klubu, které musí pokrýt jak ceny na turnajích, tak chod klubu i odměnu organizátora. Srovnávat výši vstupného s hodnotou cen či se vstupným jiných heren tak nemůže pro Ústí nikdy dopadnout dobře. Nicméně to není něco, co je potřeba řešit, nýbrž je to pouze důsledek struktury organizovaného hraní v našem městě.
1/6
-- "O příliš kompetitivním hraní v Ústí, nebudu jízlivý, jen ti řeknu, že se šeredně mýlíš."
Naopak, je to nejrelevantnější část Tomášova příspěvku. V Ústí totiž neexistují žádné začátečnické turnaje ani začátečnická liga. Začátečníci, které by Magic mohl i bavit, tak mají na výběr jen z nepříliš atraktivních možností: 1) Chodit hrát turnaje proti lepším hráčům s lepšími decky a konstantně prohrávat bez přílišné šance na zlepšení. S výrazně horším deckem totiž prohraješ skoro vždy a (ani zpětně) nevidíš strategické breaking pointy, které by ti mohly pomoci ve zlepšení své hry. 2) Chodit na kroužek a snažit se tam hrát s lidmi na odpovídajícím power i skill levelu mimo turnaj. Problémem této možnosti je, že tam žádné takové lidi nenajdeš, neboť naprostá většina lidí přichází těsně před začátkem turnaje (či dokonce pár minut po něm), a na žádné mimoturnajové hry nemají čas ani náladu. 3) Jezdit hrát někam jinam.
A tento problém nevyřešíš tím, že snížíš vstupné na turnaje.
Nicméně, pokud bys chtěl dobrovolně bez nároku na odměnu provozovat nějakou začátečnickou ligu a začátečnické turnaje, hlídat power level decků a vzdělávat začátečníky, rádi takovou tvoji aktivitu uvítáme.
Dnešní účast činila 14 hráčů. Což mi jako "chronický nedostatek" nepřijde. O získání nováčků samozřejmě bojujeme - naposledy jsem dělal třeba nábor do kroužku letos v září na Dni otevřených dveří v DDM. Byť jsem fyzicky oslovil a předal náš propagační letáček cca 50 rodičům, nemáme letos v klubu ani jednoho nováčka.

A svých hráčů si vážíme a staráme se o jejich komfort - čistá klubovna, dostatek místa pro hru, pravidelné turnaje, vždy aktualizovaný web s informacemi, liga, výhody pro členy kroužku, občerstvení na prerelease, celoroční soutěže (Lesa pán, 2HG) a mnohé další. A to prostě něco stojí. není to jen o jednom vstupném na Booster Draft.

A stále podotýkám - nikoho nenutím mé boostery kupovat :)

Nejspíš druhá část příspěvku působí poněkud zkomoleně, jsem si toho vědom. Webovky mi uřízly polovinu původního příspěvku, takže jsem to musel psát znovu a už jsem to neuměl tak srozumitelně vyjádřit, jak jsem chtěl.

Obecně, rozhodně si nemyslím, že Kukiho finanční situaci byť minimálně ovlivňuje navýšení ceny za booster ze 75 na 85 korun nebo konkrétního turnaje z 230 na 250. Kuki je zkušený a zběhlý obchodník na MTG trhu. Jde tady o princip proč prodávat boostry na internetu levněji, než v klubovně?

Představme si, že je nějaký Honza Cimprcampr, co bydlí někde mezi Ústím a jiným městem, kde je MTG herna. Podívá se na webovky sem a k jiné herně, tady vidí 370, tam vidí 300 a je úplně jasné, kam půjde. Co když z tohoto pána Cimprcampra mohl být stálý a aktivní člen kroužku? To nikdy nezjistíme, ptám se tedy, je těchto pár desítek korun lepší, než alespoň menší zvýšení počtu nových hráčů?
Musím konstatovat, že můj záměr jsi pochopil naprosto špatně. Já se nesnažím vyhrabat Kukimu peníze z kapes a přepočítávat je, vůbec o to nejde a ani to tak nebylo myšleno. Kuki je můj dlouholetý kamarád a já budu jedině rád, když se bude mít dobře. Obecně tato otázka zítřejšího draftu je jen jeden z aspektů, o kterých sem se chtěl pobavit. Logika je naprosto jednoduchá: jsem rád, že máme kde a jak si zahrát, jsem rád, že je někdo, kdo to organizuje a budu rád, když se klub i organizátor budou mít lépe, proto, když mám určité myšlenky/výhrady/náměty, chci je vyjádřit a myslím si, že je to správně pro všechny strany. Ohledně třetího odstavce, vezměme v potaz mnou výšeuvedené a vzpomeneme si na Brawl, který Kuki zařadil do LP. Spousta lidí kvůli tomu byla nespokojená a to zcela adekvátně, logický vztah mezi tvým: zkus to lépe, tvojí větou: Kuki tos tam nemohl dát něco aspoň trošku normálního a chápeme, že je celý tvůj třetí odstavec poněkud ''double-faced''. Takže ano, těch věcí, které by se možná daly vyřešit pro prospěch klubu i Kukiho osobně je víc a zítřejší draft je pouze jednou z nich. Kuki sám řekl, že se rád konstruktivně pobaví o práci klubu a já to tak beru. Pokud to tak není a náměty se nejdřív 2 roky projednávají, aby potom vše zůstalo při starém, nemám s tím nejmenší problém, i tak se dají věci dělat :-)
12.11.2018 16:28:40
Kuki_admin
1
28. 4. 2019 neděle

Prerelease od 9:10

Dům dětí a mládeže UL
Děkujeme za návštěvu a těšíme se na shledání na turnaji!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one